שיקום הפה

מומחה לשיקום הפה, מחפשים בחיפה? צרו קשר עוד היום עם מרפאת השיניים של ד״ר אילן תירוש.

רופא שיניים מזה 35 שנים

ד״ר אילן תירוש

כל הטיפולים תחת קורת גג אחת

שיקום הפה -מה זה?

שיקום הפה הוא תחום מומחיות ברפואת שיניים, העוסק בשחזור שיניים על מנת לשפר את התפקוד והאסתטיקה ברמה הטיפולית הגבוהה ביותר. התחום כולל טיפולים שוניםדוגמת סתימות, כתרים, הלבנת שיניים וכד', וכן טיפולים מורכבים, הכוללים השלמת חסר שיניים נרחב, שחיקת שיניים, בעיות מנשך מסובכות והפרעות תפקודיות בפרקי הלסת באמצעות גשרים, תותבות, השתלות ועוד.

לפי סוג טיפול

החלפה או שחזור של שיניים בעזרת תחליפים שאינם ניתנים לשליפה, כמו כתרים וגשרים.

החלפה או שחזור של שיניים ורקמות שכנות באמצעות תחליפים ניתנים לשליפה, כתותבות למיניהן.

החלפת שיניים, רקמות ומבנים תומכים חסרים, תוך שימוש בשתלים המחברים את השחזורים לעצם הלסת, אשר מהווים תחליף לשורשי השיניים שאבדו, לשיקום קבוע ונשלף במקרה הצורך.

ענף שהתפתח בשנים האחרונות, הודות לשיפור באיכות חומרי השחזור ולעמידותם. תחום זה מוקדש לשמירה על בריאות השיניים, המראה והשחזור האסתטי שלהן: הלבנה והבהרה של שיניים כהות, בנייה והדבקה של ציפויי שיניים מסוגים שונים, התאמת צבע, שינוי צורה ומראה שיניים וכן הכנת השיניים וחזית הפה לקבלת כתרים וגשרים במראה טבעי, ככל האפשר.

רופא שיניים לשיקום הפה בחיפה

צ'רלי צ'פלין היה אומר: "יום ללא חיוך הוא יום מבוזבז"

במרפאת השיניים של ד"ר אילן תירוש, תוכלו למצוא את כל הטיפולים במקום אחד, שיקום וטיפולי פה מלאים שיחזירו לך את החיוך לפנים. טיפולי שיניים בשילוב טכנולוגיה מתקדמת לתוצאות מקסימליות.

שיקום הפה הוא תחום מומחיות ברפואת שיניים, כולל טיפולים שוניםדוגמת סתימות, כתרים, הלבנת שיניים וכד', וכן טיפולים מורכבים, הכוללים השלמת חסר שיניים נרחב, שחיקת שיניים, בעיות מנשך מסובכות והפרעות תפקודיות בפרקי הלסת באמצעות גשרים, תותבות, השתלות שיניים וטיפולי שיניים מורכבים לתקינות ושיקום הפה.

שחזור מבוצע ב-3 שלבים:

  • בשלב הכירורגי הראשון, שלב ההשתלה, במהלכו מוחדרים השתלים לתוך הלסת. החניכיים נתפרים מעל השתלים לתקופה של 4 – 6 חודשים, בהתאם לכל מקרה.
  • השלב הכירורגי השני, חשיפת השתלים והרכבת מבנים עליהם. לאחר כחודש, עוברים לשלב הבא.
  • שלב השיקום כולל מטבעים, לקיחת מידות, מדידות וגמר השיקום. אורכו של שלב זה 3 – 8 שבועות. בתום הטיפול מקבל המתרפא הדרכה בנושא שמירה על היגיינת הפה והשתלים.

במשך כל הטיפול על המתרפא להגיע לבדיקות וטיפולים חוזרים, על פי תוכנית שנקבעת מראש. בתום השיקום, חשוב להגיע לבדיקות תקופתיותפעמיים בשנה. ניסיון המרפאה מוכיח הצלחה של למעלה מ– 90% ב– 5 השנים הראשונות ויותר מ– 85% בתום חמש שנים. הצלחה לאורך זמן תלויה במידה רבה בהקפדתו של המתרפא על היגיינת הפה.

טיפול במקרים מורכבים הדורשים מומחה בשיקום הפה שהינו אדריכל שיקומי המתמקד בשיקום על גבי שתלים, תותבות מוברגות, תותבות רגילות, כתרים ** וגשרים.

שחזור מערכת הלעיסה באמצעות שתלים משנה את אורח החיים, מגביר את יכולת הלעיסה ומשפר את איכות החיים בצורה ניכרת.